Главная Украина Мінвідновлення має намір у 2024 р. запустити програму капремонтів пошкоджених через війну багатоквартирних будинків — Кубраков
Украина - 25.02.2024

Мінвідновлення має намір у 2024 р. запустити програму капремонтів пошкоджених через війну багатоквартирних будинків — Кубраков

У 2024 році планують запустити програму капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, пошкоджених через російську агресію, повідомив віцепрем'єр із відновлення — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

"Наші основні цілі на 2024 рік — продовження житлових програм (…) Розпочнемо програму капремонтів для суттєво пошкоджених багатоквартирних будинків, яких у нас, на жаль, тисячі на тимчасово окупованих, деокупованих і підконтрольних територіях, де Росія щоденно обстрілює наші міста", — розповів віцепрем'єр на форумі "Україна. Рік 2024" у неділю.

За його словами, також завершується пілотний проєкт з обстеження пошкодженого житла в Мелітополі для подальшого масштабування програми "єВідновлення" на тимчасово окуповані території.

Як повідомлялося, в Україні 10 травня 2023 року стартувала програма "еВідновлення", у межах якої компенсацію до 200 тис. грн на ремонт почали отримувати власники пошкодженого житла. Ці кошти можна використати на придбання будівельних матеріалів, оплату будівельних робіт і послуг підрядників, у яких є відповідні коди для роботи, а їхні продавці подали заявку на участь у програмі через портал "Дія". З грудня розпочато виплати на капітальний ремонт пошкодженої житлової нерухомості — максимум 350 тис. грн для квартири і 500 тис. грн — для приватного будинку. З 1 січня 2024 року компенсацію за пошкоджене житло почнуть отримувати українці, які відремонтували його власним коштом.

Із 1 серпня 2023 року в "Дії" стартував прийом заявок на компенсацію за зруйноване через війну житло. Компенсації виплачуватимуть одноосібним власникам житла, яке було зруйновано через бойові дії після 24 лютого 2022 року, не підлягає відновленню і розташовується на неокупованій території та не в зоні активних бойових дій. З 27 грудня 2023 року розпочалася видача житлових сертифікатів у "Дії".

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Зростання реального ВВП України в березні-2024 залишилося близьким до 5%

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України до аналогічного періоду м…