Главная Украина Лондон втратив статус провідного світового фінансового центру
Украина - 31.03.2023

Лондон втратив статус провідного світового фінансового центру

Нью-Йорк зрівнявся з Лондоном у рейтингу світових фінансових центрів, йдеться в дослідженні адміністрації лондонського Сіті (City of London Corporation).

Британська столиця отримала оцінку 60 балів за шкалою конкурентоспроможності, додавши 1 пункт порівняно із попереднім роком. Тим часом Нью-Йорк набрав одразу два пункти і також отримав 60 балів. На третьому місці розташувався Сінгапур (51 бал), п'ятірку замикають Франкфурт (46) і Париж (43).

Лондон втратив одноосібне лідерство вперше за всю історію складання цього рейтингу, зазначає Financial Times. Причина тому — Brexit і більш активне зростання інших регіональних фінансових центрів.

"Конкурентна перевага Лондона в небезпеці, — зазначив Кріс Гейворд із City of London Corporation. — Нам потрібні довгострокові плани стимулювання зростання у фінансовому секторі та в секторі професійних послуг".

Адміністрація Сіті почала складання такого плану за підтримки Lloyd's, Schroders, JPMorgan, EY і Barclays. Очікується, що попередні рекомендації будуть оприлюднені восени.

У звіті зазначається, що Лондон демонструє хороші показники за такими параметрами, як інновації, фінансова активність, стійкість фінансової системи та інфраструктура для ведення бізнесу, а також наявність кваліфікованих кадрів і сприятливе регулювання. Однак Нью-Йорк випереджає британську столицю в плані інвестицій у технології та обсягу укладених угод.

Британський фінсектор у 2022 році зробив позитивний внесок у сальдо зовнішньоторговельного балансу в розмірі 64 млрд фунтів ($79,2 млрд) — це більше, ніж у будь-якій іншій країні світу, йдеться в доповіді.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Більшість банкірів очікує зниження облікової ставки НБУ на 0,5 в.п.

Національний банк України (НБУ) знизить облікову ставку на засіданні в четвер із 14,5% до …