Главная Украина Житло на вторинному ринку на Харківщині подешевшало на третину, в інших регіонах подорожчало — ЛУН
Украина - 24.05.2022

Житло на вторинному ринку на Харківщині подешевшало на третину, в інших регіонах подорожчало — ЛУН

Середні ціни на вторинному ринку житла в Україні у травні 2022 року зросли на 30-60%, зниження цін зафіксовано лише у Харківській області, випливає з дослідження порталу "ЛУН" на основі даних Flatfy.

Так, найбільше у травні подорожчало житло на вторинному ринку на Сумщині — на 122% порівняно з жовтнем 2021 року. Також зросли ціни на купівлю житла у Львівській області (на 64%), Івано-Франківській (58%), Київській (55%), Запорізькій та Дніпропетровській областях (51-53%).

Водночас показники попиту та пропозиції на вторинному ринку у зазначений період впали у всіх регіонах України, констатує ЛУН.

При цьому найбільше пропозиція скоротилася у Кіровоградській області — на 92%, у Житомирській — на 86%, у Миколаївській — на 85%, у Херсонській, Черкаській, Чернігівській областях — на 83%.

Водночас у Дніпропетровській області показник пропозиції на вторинному ринку впав лише на 2%, у Київській — на 25%.

Згідно з дослідженням, попит на купівлю житла на вторинному ринку найбільше скоротився у східних та південних областях: у Херсонській — на 100%, Миколаївській — на 94%, Харківській — на 91%, в Одеській та Запорізькій — на 86%.

Проте значне скорочення попиту спостерігається і у деяких західних та центральних областях: у Вінницькій — на 73%, у Чернівецькій — на 67%, у Хмельницькій та Волинській — на 62%.

ЛУН зазначає, що дані недоступні у Луганській, Донецькій областях та Автономній Республіці Крим. Показники травня 2022 року порівнювалися із даними за жовтень 2021 року.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Ціна перетину для експорту електроенергії до Румунії на 5 липня у шести годинах доби рекордно перевищила 11 тис. грн/МВт-ч

Українські трейдери на добовому аукціоні НЕК "Укренерго" щодо розподілу доступу …