Главная Украина Залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становлять 10,2 млрд грн
Украина - 02.07.2022

Залишки освітньої субвенції на рахунках місцевих бюджетів становлять 10,2 млрд грн

Місцеві бюджети не використали 10,2 млрд грн освітньої субвенції та утримують ці кошти на своїх рахунках, від початку року ця сума збільшилася на 82%, повідомило Міністерство фінансів.

"Значна частина громад має достатньо коштів, щоб забезпечити доступні та якісні освітні послуги в умовах, коли немає можливості проводити уроки у приміщеннях шкіл. Сподіваюся, що накопичені ресурси буде раціонально використано на підготовку до нового навчального року, хоч би які виклики він приніс у зв'язку з воєнним станом", – цитує пресслужба Мінфіну заступника міністра Романа Єрмоличева.

Єрмоличев зазначив, що залишки освітньої субвенції не повинні накопичуватися, їх слід ефективно використати на підтримку освіти й економіки країни, коли кошти держбюджету йдуть здебільшого на захист територіальної цілісності та збереження життя і здоров'я її громадян.

За даними Мінфіну, залишки субвенції розподілено так: у 24 обласних бюджетах — 1,98 млрд грн, у зведеному бюджеті Києва — 411,1 млн грн, у 379 бюджетах міських громад — 3,75 млрд грн, у 431 бюджеті селищних громад – 1,97 млрд грн, у 622 бюджетах сільських громад – 2,1 млрд грн.

Відсутні залишки лише в шести місцевих бюджетах: одному міському, трьох селищних та двох сільських громадах.

Як зазначило міністерство, накопичені на 1 січня 2022 року залишки освітньої субвенції, які на той момент становили 4,6 млрд грн, мали піти на закупівлю шкільних автобусів, комп'ютерів і мультимедійного обладнання, підручників (зокрема електронних), оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти, гарантування пожежної безпеки, ремонт і закупівлю обладнання для їдалень, підключення шкіл до інтернету, зокрема в селах, будівництво нових туалетних приміщень та інші потреби.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Голова профільного комітету ВР проти підвищення ренти і сумнівається щодо скасування паливних податкових пільг

Основним джерелом подальшого збільшення доходів держбюджету є детінізація, а не збільшення…