Главная Украина Україна та Молдова домовилися про створення нових транзитних шляхів та розширення експортного потенціалу — Зеленський
Украина - 28.06.2022

Україна та Молдова домовилися про створення нових транзитних шляхів та розширення експортного потенціалу — Зеленський

шляхів та розширення експортного потенціалу — Зеленський />

Президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу у Києві з президентом Молдови Майєю Санду, що Україна та Молдова домовилися про створення нових транзитних шляхів та розширення експортного потенціалу обох країн.

"Домовилися про створення нових транзитних шляхів, розширення нашого експортного потенціалу. Робитимемо це, зокрема, і шляхом покращення перетину кордону між нашими державами", — заявив Зеленський у понеділок.

Як зазначив глава держави, він обговорив із Санду протистояння російському вторгненню в Україну та питання придністровського врегулювання.

"Україна є гарантом цього врегулювання, і ми активно допомагатимемо Молдові й надалі", — наголосив він.

Співрозмовники також обговорили енергетичну співпрацю. "Після успішного підключення енергосистем України та Молдови до європейської енергосистеми ми маємо безліч нових можливостей для роботи на ринку енергетичному ЄС – і для двосторонньої співпраці. Наше спільне завдання – використовувати ці можливості максимально", — зазначив Зеленський.

Президент також підтвердив готовність України допомогти Молдові із реконструкцією залізниці. Сторони домовилися розпочати відновлення залізничної ділянки "Березине-Басарабяска" для посилення транспортного потенціалу обох країн.

Зеленський подякував молдовській стороні за рішення відправити в Україну саперний підрозділ для допомоги з проведенням розмінування та за допомогу українцям, які шукали у Молдові прихистку від російської війни.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Голова профільного комітету ВР проти підвищення ренти і сумнівається щодо скасування паливних податкових пільг

Основним джерелом подальшого збільшення доходів держбюджету є детінізація, а не збільшення…