Главная Украина Втрати РФ від нафтового ембарго ЄС становитимуть третину її річного військового бюджету – міністр енергетики України
Украина - 01.06.2022

Втрати РФ від нафтового ембарго ЄС становитимуть третину її річного військового бюджету – міністр енергетики України

Втрати РФ після запровадження Євросоюзом ембарго на російську нафту та нафтопродукти становитимуть 1/3 частину її військового бюджету у 2021 році та підірвуть спроможність Кремля фінансувати війну в Україні, написав міністр енергетики Герман Галущенко на своїй сторінці у фейсбуці у вівторок.

За його словами, заборона є частковою і поширюватиметься на танкерну нафту та нафтопродукти, а отже — 2/3 постачання до Євросоюзу. Поки що ЄС залишає тимчасовий виняток для трубопровідної нафти, але при цьому до кінця 2022 року імпорт російської нафти в ЄС має скоротитися на 90%.

Галущенко послався на Bloomberg, який оцінює річні збитки Росії від нафтового ембарго ЄС у розмірі близько $10 млрд, бо РФ буде змушена продавати свою нафту в Азію зі значним дисконтом.

За інформацією міністра, ще $12 млрд збитків РФ зазнає внаслідок відмови Польщі та Німеччини від російської нафти, яку країни одержують через північну нитку нафтопроводу "Дружба". Все разом це становитиме 1/3 військового бюджету Росії у 2021 році.

"На жаль, забанити нафту не вийшло одномоментно. Але сам факт ембарго зробить російську нафту ще більш "токсичною", відкриє шлях новим постачальникам, підірве економічну спроможність Кремля фінансувати війну", — вважає міністр.

Він висловив подяку всім лідерам Євросоюзу за черговий прояв солідарності з Україною, а також Європейській Комісії, яка доклала всіх зусиль для ухвалення цього рішення.

"Рішення щодо ембарго стало знаком того, що принципи мають значення. Що цінності є важливішими за ціни. Особливо цей ціннісний вимір відчутний у позиції Польщі, яка є одним із флагманів санкцій проти Росії. І Німеччини, яка продемонструвала політичну волю і швидко знайшла заміну російській нафті", – констатував Галущенко.

Міністр резюмував: Росія невдовзі більше не зможе нікому нав'язувати свою волю через шантаж енергоносіями та не зможе вести війни через відсутність зброї та грошей.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ГТС України готова до роботи в умовах «нульового» транзиту – голова ОГТСУ

Газотранспортна система (ГТС) України готова до роботи в умовах "нульового" тран…