Главная Украина Окупанти вже відібрали у аграріїв 400 тис. тонн зерна
Украина - 04.05.2022

Окупанти вже відібрали у аграріїв 400 тис. тонн зерна

Російські окупанти з початку війни викрали з чотирьох тимчасово окупованих регіонів України сумарно 400 тис. тонн зернових культур — третину від обсягів, що зберігалися на цих територіях, повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі телеканалу "Еспресо".

За його словами, це може позбавити продовольства українців в окупованих регіонах та створює для них загрозу голоду.

"На нині тимчасово окупованих територіях було близько 1,3 млн тонн зернових. Це не якісь стратегічні запаси, а те, що потрібно для гарантування щоденної продовольчої безпеки, тобто харчування для українців, а також посіву ярих культур. І ми підтверджуємо факти відбору зерна у кожній з окупованих областей: Запорізькій, Донецькій, Луганській та Херсонській", – наголосив Висоцький.

За його словами, із кожного зазначеного регіону російські окупанти вивезли приблизно по 100 тис. тонн зерна.

"Така поведінка насторожує. Адже аналогічна ситуація може бути і з новим урожаєм. В результаті може виникнути фізична нестача продовольства для харчування українців на цих територіях, а це загроза голоду", — підсумував заступник міністра.

Як повідомлялося, запасів базового продовольства, що є в Україні, достатньо для харчування її населення протягом кількох років, зокрема запасів соняшникової олії українцям вистачить майже на 10 років. За даними міністра агрополітики Миколи Сольського, Україна щорічно споживає 5-7 млн. тонн зернових культур, тоді як у зерносховищах країни знаходиться 20 млн. тонн зерна з минулого сезону і очікується 30 млн. тонн урожаю поточного сезону.

Російські війська 27 квітня обстріляли та пошкодили зерносховище у Криворізькому районі (Дніпропетровській обл.), 2 травня – два елеватори у Синельниківському районі цієї області, а 3 травня – елеватор у Рубіжному (Луганська обл.).

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Україна має достатньо е/е для експорту, готова його нарощувати протягом найближчих кількох місяців – голова енергокомітету Ради

Україна без проблем зможе експортувати електроенергію до Європи принаймні найближчими кіль…