Главная Украина НКРЕКП схвалила ліцензійні умови діяльності щодо зберігання енергії
Украина - 01.06.2022

НКРЕКП схвалила ліцензійні умови діяльності щодо зберігання енергії

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) 31 травня схвалила постанову "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії", яка має забезпечити використання систем накопичення енергії.

"Схвалення цього документа є першим кроком на шляху впорядкування діяльності ліцензіатів із зберігання енергії на ринку електричної енергії", — повідомила комісія на своєму сайті.

Як зазначили у НКРЕКП, ліцензійні умови встановлюють вичерпний перелік документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії на ведення господарської діяльності із зберігання енергії, а також визначають вичерпний перелік вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення такої діяльності.

"Основне завдання систем накопичення енергії – це оптимізація роботи ринку електроенергії. За рахунок вирівнювання графіка її споживання та виробництва вони допомагають зберігати надійну роботу енергосистеми загалом", — пояснили в комісії.

За допомогою систем накопичення енергії відбувається більш легка інтеграція енергетичних об'єктів, зокрема підприємств "зеленої" генерації в енергосистему України та забезпечується більша прогнозність виконання планового графіка видачі потужності в мережу.

"Затвердження ліцензійних умов забезпечить використання систем накопичення енергії, збалансує роботу енергосистеми та підвищить стабільність електропостачання споживачів", — резюмували у НКРЕКП.

Оскільки проєкт ухвали "Про затвердження ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі зберігання енергії" має ознаки регуляторного акта, він буде оприлюднений на офіційному вебсайті НКРЕКП з метою отримання зауважень і пропозицій.

Як повідомлялося, закон про внесення змін до деяких законів про розвиток установок зберігання енергії та їх операторів № 2046-IX від 15 лютого 2022 року було опубліковано в газеті Голос України від 16 квітня 2022 року, він набуде чинності через два місяці після публікації.

Відповідно до закону, зберігання енергії – це діяльність, пов'язана з відбором електроенергії з метою перенесення її кінцевого використання на більш пізній час.

Крім того, до зберігання належить перетворення е/е на інший вид енергії, в якому вона може зберігатися, з подальшим перетворенням в е/е з метою відпускання її в систему передачі, систему розподілу, мережу електростанції або мережі споживачів.

Оператор такої установки є учасником ринку е/е.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ГТС України готова до роботи в умовах «нульового» транзиту – голова ОГТСУ

Газотранспортна система (ГТС) України готова до роботи в умовах "нульового" тран…