Главная Украина Мінінфраструктури та Мінфін запропонують переглянути пільги на імпорт без шкоди для волонтерів
Украина - 7 дней назад

Мінінфраструктури та Мінфін запропонують переглянути пільги на імпорт без шкоди для волонтерів

Ситуація з імпортом товарів після скасування ПДВ та мит дискредитує Україну перед сусідніми країнами-партнерами та свідчить про зловживання при ввезенні товарів під виглядом "гуманітарної допомоги", тому найближчим часом будуть запропоновані правки до нормативної бази, повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

"Думаю, найближчим часом ми з колегами з міністерства фінансів та митної служби запропонуємо Кабінету міністрів відповідні зміни до нормативної бази, щоб виправити цю ситуацію без шкоди для справжніх волонтерів", – написав він у Facebook.

Найєм зазначив, що за вісім днів після скасування мит до країни було імпортовано 14,3 тис. легкових автомобілів.

"Наші партнери в Польщі, Словаччині та Румунії злегка здивовані таким активним оновленням автопарку країни, що воює, для якої весь світ збирає кошти на гуманітарну допомогу. Їх, наприклад, шокують промислові масштаби імпорту "для потреб ЗСУ" автомобілів класу "люкс", – зазначив заступник міністра.

За його словами, серед них десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 року випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн.

Найєм додав, що за той же період до країни абсолютно законно, без жодних митних платежів завезено "гуманітарної допомоги" у вигляді різних тканин – на 360 млн грн, мобільних телефонів майже – на 200 млн грн та ін.

"На жаль, так деякі наші співгромадяни інтерпретували ініціативу уряду щодо допомоги волонтерам та армії", — констатував заступник міністра інфраструктури.

Як повідомлялося, раніше про необхідність переглянути запроваджений пільговий режим імпорту заявив голова профільного комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ЄБРР візьме 50% ризиків за новими договорами «ОТП Лізинг» в агрокомплексі на EUR19,5 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку візьме на себе 50% ризиків за новими договорам…