Главная Украина Кількість підсанкційних російських осіб подвоїлася з 22 лютого — статистика
Украина - 29.04.2022

Кількість підсанкційних російських осіб подвоїлася з 22 лютого — статистика

Кількість російських фігурантів західних санкційних списків за два місяці, що минули з моменту підписання Володимиром Путіним указу про визнання "ЛНР" та "ДНР", подвоїлася, свідчить статистика системи X-Compliance.

За період з 22 лютого по 22 квітня США, ЄС, Велика Британія та їхні основні союзники оновлювали санкційні списки щодо російських фігурантів багато разів. У результаті в списках різних країн тепер числяться 2432 фізичні та юридичні особи, морські та повітряні судна з Росії. Зокрема, кількість російських осіб/об'єктів під жорсткими, так званими блокувальними санкціями на 22 квітня становила близько 2 000.

Станом на 21 лютого всі ці цифри були нижчими щонайменше вдвічі.

За кількістю підсанкційних осіб Росія випереджає Іран, який донедавна був лідером у цій сфері, щонайменше в1,7 разу.

Згідно зі статистикою, найчастіше до санкційних списіви потрапляли виробничі, наукові, фінансові та транспортні організації. Зокрема, серед 357 російських банків у санкційних списках числяться безпосередньо 33, перебувають під ризиком санкцій за "Правилом 50%" — ще дев'ять, пов'язані з фізичними та юридичними особами (керівниками, співвласниками) — прямими фігурантами списків санкцій — 50.

За "Правилом 50%", яке застосовується в рамках санкційних списків OFAC (США), Євросоюзу та Великої Британії (HM Treasury), санкції поширюються і на компанії, не названі в зазначених списках санкцій прямо, але якими його фігуранти володіють на 50 або більше відсотків. Станом на 21 лютого під ризиком поширення дії цього правила перебували 2347 російських компаній, тоді як через 2 місяці, 22 квітня, під цим ризиком опинилися вже 3499 компаній.

У статистиці щодо санкцій, зібраній X-Compliance, враховуються 10 основних санкційних списків іноземних держав: США, ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Канади, Японії та Австралії, а саме списки OFAC (USA), BIS (USA), The Restrictive measures (sanctions) in force (EU), The EU Air Safety List (EU), UK sanctions list, HM Treasury (UK), SECO (Switzerland), DFATD (Canada), Japanese finance ministry sanctions (Japan) и DFAT (Australia). Під час підрахунку не враховувалися одні й ті самі особи, які є в різних списках.

X-Compliance — сервіс для управління комплаєнс-ризиками, створений фахівцями Групи "Інтерфакс".

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Зростання реального ВВП України в березні-2024 залишилося близьким до 5%

Зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України до аналогічного періоду м…