Главная Украина Голова НБУ візьме участь у ad-hoc засіданні Загальної ради ЄЦБ
Украина - 1 неделя назад

Голова НБУ візьме участь у ad-hoc засіданні Загальної ради ЄЦБ

Голова Національного банку України Кирило Шевченко вперше приєднається до ad-hoc засідання Загальної ради ЄЦБ, до якої також входять глави національних центральних банків 27 держав-членів ЄС.

Як йдеться у повідомленні НБУ у Facebook, відповідне запрошення він отримав від президента Європейського центрального банку (ЄЦБ) Крістін Лагард на зустрічі з нею у рамках Весняних зборів МВФ та Світового банку у Вашингтоні.

"Це важливий крок для зближення нашої країни з ЄС, оскільки ми матимемо можливість за допомогою цієї платформи приєднуватись до діалогу з ЄЦБ та іншими центральними банками ЄС, представляти позицію НБУ та інтереси України, а також бути більш залученими до обговорень, які здійснюються на рівні Європейської системи центральних банків", – зазначив Нацбанк.

Він уточнив, що засідання відбуваються один раз на квартал і найближче за участю НБУ відбудеться вже на початку травня. "Ми сподіваємося, що НБУ на регулярній основі братиме участь в ad-hoc засіданнях з урахуванням стратегічного курсу нашої держави щодо вступу до ЄС", – додали в Нацбанку.

Центробанк зазначив, що одним із основних завдань НБУ у цьому процесі є регуляторне наближення банківської системи України до норм і стандартів ЄС для подальшого входження економіки України до спільного ринку ЄС.

Також Кирило Шевченко та заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук обговорили важливий блок питань обговорили з керівництвом МВФ, провівши зустрічі з директором-розпорядником Фонду Крісталіною Георгієвою в рамках роботи офіційної делегації України та окремі зустрічі з директором Європейського департаменту МВФ Альфредом Каммером та керівником місії МВФ в Україні Іванною Владковою-Голлар.

На них йшлося, зокрема, про довгострокову програму, спрямовану на забезпечення макрофінансової стабільності та стимулювання подальших структурних реформ у країні, необхідних для відновлення економіки України та членства в ЄС.

Джерела фінансування України були також однією з тем зустрічей керівництва НБУ з головою Національного банку Бельгії П'єром Вунчем, президентом Банку Нідерландів Клаасом Кнотом, головою правління Банку Литви Гедемінасом Шимкусом та міністром фінансів Литви Гінтаром Скайсте.

"Ми сподіваємось на грантові фонди ЄС для повоєнного відновлення України, а також масштабні інвестиції у відновлення економіки, хоча як основне джерело фінансування розглядаємо репарації з боку росії, зокрема кошти та майно агресора, конфісковані за кордоном у рамках запроваджених санкцій", — зазначив Шевченко.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Клієнти monobank за 5 днів купили 230 тис. військових ОВДП на 230 млн грн

Клієнти віртуального monobank за п’ять днів купили понад 230 тис. військових облігац…