Главная Украина «Газпром» повідомляє, що штатно подає газ для транзиту через Україну
Украина - 27.04.2022

«Газпром» повідомляє, що штатно подає газ для транзиту через Україну

Заявка на прокачування російського газу до Європи через територію України в середу знизилася через відсутність у планах постачання до Польщі. Варшава відмовилася оплачувати російський газ у рублях, і постачання до країни припиняється. Газ до Польщі поставляється не лише через Білорусь, а й через Україну — через пункт прийому-здачі "Дроздовичі".

"Газпром" здійснює подання російського газу для транзиту через територію України у штатному режимі, відповідно до підтверджених заявок європейських споживачів — 48,7 млн куб. м на 27 квітня", — повідомив журналістам офіційний представник компанії Сергій Купріянов.

Дані "Оператора ГТС України" також свідчать, що номінація на прокачування газу РФ до регіону на 27 квітня становить 49,8 млн. куб. м, заявка на 26 квітня була 55,9 млн. куб. м.

Газопровід "Ямал-Європа" між Німеччиною та Польщею продовжує роботу у реверсному режимі. Однак у середу потік газу з ФРН до Польщі зріс ушестеро – до 1,2 млн куб. м за годину, свідчать дані газотранспортного оператора Gascade. Якщо перерахувати цей обсяг за рік (10 млрд куб. м), то це якраз відповідає обсягу річного контракту з Росією.

Новини про рішення Польщі спровокувати припинення постачання російського газу вже зумовили зростання цін на газ у Європі. Відмовляючись від постачань зі Сходу, такі гравці підвищуватимуть ціну на спотовому ринку Європи. Отже, зросте ціна газу для всіх покупців.

Про відмову платити "Газпрому" за газ у рублях заявила і Болгарія, і постачання туди також припиняються. Республіка отримує газ газопроводом "Турецький потік" через Чорне море і Туреччину.

Європа відкрила сезон закачування газу до підземних сховищ. Наразі резерви становлять 31,78%, зростання за останню добу – 0,25 процентних пункти. Поточний рівень запасів у ПСГ Європи відстає від середнього за п'ять років на 6,2 процентних пункти. У квітні завантаження стримується високими цінами на імпортний газ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ГТС України готова до роботи в умовах «нульового» транзиту – голова ОГТСУ

Газотранспортна система (ГТС) України готова до роботи в умовах "нульового" тран…