Главная Украина «Енергоатом» і «Укргідроенерго» поставлять у серпні Молдові 30% електроенергії, що їй бракує, — віцепрем’єр
Украина - 30.07.2022

«Енергоатом» і «Укргідроенерго» поставлять у серпні Молдові 30% електроенергії, що їй бракує, — віцепрем’єр

Віцепрем'єр-міністр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину повідомив, що наступного місяця Молдова купуватиме 30% електроенергії, що їй бракує, у двох українських компаній.

"Українські компанії "Енергоатом" і "Укргідроенерго" поставлять в серпні Молдові 30% електроенергії, що їй бракує. Із загального обсягу потужностей — 20% припаде на "Енергоатом", а 10% — на "Укргідроенерго" за тією ж ціною. Обидві компанії поставлять електроенергію за однаковою ціною — $77/МВтч", — написав Спину у п'ятницю на своїй сторінці в телеграм-каналі.

Він нагадав, що 70% поставить Молдавська ДРЕС (розташована в Придністров'ї та належить російській групі "Інтер РАО ЄЕС") за ціною $59,9/МВтч, згідно з контрактом, укладеним на липень-серпень. За словами віцепрем'єра, середньозважена ціна поставок у серпні становитиме $65,03/МВтч.

"Така ціна дозволяє зберегти на колишньому рівні тариф на електроенергію для громадян та економіки", — сказав Спину.

Раніше повідомлялося, що Молдова купує електроенергію у молдавської ДРЕС. При цьому з березня договори укладаються лише на один місяць. Це пов'язано з енергетичною кризою та нестабільними цінами на газ. Через скорочення "Газпромом" у травні постачань газу до Придністров'я Молдовська ДРЕС попередила Кишинів, що зможе постачати на правий берег Дністра лише 70% від необхідного обсягу електроенергії. Із травня Молдова закуповує обсяг електроенергії, що їй бракує, в Україні.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Угорщина виділить $3,5 млн для поставок продовольства з України — президент

Угорщина виділить кошти на транспортування продовольчих товарів з України в рамках ініціат…