Главная Украина Ексглава «Нафтогазу» пропонує перевести центральне опалення з газу на електроенергію
Украина - 28.05.2022

Ексглава «Нафтогазу» пропонує перевести центральне опалення з газу на електроенергію

Реалізувати давно обговорювану на ринку ідею переведення центрального опалення з природного газу на електроенергію в умовах дефіциту та подорожчання газу й надлишку електроенергії пропонує ексголова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

"Ідея досить добре відома. Сенс у тому, що з таким дефіцитом газу і з такою його ціною, я думаю, всім очевидно, що це марнотратство зараз за $1,5 тис. за 1000 кубометрів або, у найкращому разі, за $1 тис. купувати газ за імпортом, за який, зрозуміло, ніхто не розрахується. Коли ми маємо недозавантажену систему генерації електроенергії", – сказав він агентству "Інтерфакс-Україна" в кулуарах організованого Фондом Пінчука Українського сніданку в Давосі.

Коболєв не зміг оцінити необхідні капіталовкладення для такого переходу.

"Але якщо ми говоримо про те, що нам потрібно спалити, умовно кажучи, 5 млрд кубів газу мінімум за ціною $5 млрд, я думаю, що ця річ буде дуже порівнянна. Отже, ми не змінюємо саму систему входу тепла, ми змінюємо джерело, за рахунок якого гріється вода, яка потім іде до системи", – наголосив він.

Ексголова "Нафтогазу" пояснив, що змінювати центральне опалення на електроопалення безпосередньо в будинках – "у нас для цього мережі не готові", й він погоджується з такою критикою.

"Але завести лінії для подачі електроенергії на ТЕЦ і там поставити теплоакумулятори — ця ідея досить стара. Вона не моя, одразу скажу", — зазначив Коболєв.

На його думку, раніше практичною реалізацією цієї ідеї не зацікавилися, оскільки "всім завжди було дуже вигідно, прямо скажемо, маніпулювати газом і підкрадати".

"Наразі настав момент, коли вже всі виправдання пішли. І мені здається, що ця постійна мантра, що "прості українці не зрозуміють" – вона вже точно нерелевантна. Українці довели, що вони все розуміють, все можуть і ще й допоможуть. І зараз дуже гарний момент не спалити 5 млрд (куб. м) у трубі, а зробити правильну річ для країни", — вважає ексголова "Нафтогазу".

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

Voda UA планує розливати воду в еко-упаковку TetraPak через перебої зі скляною тарою

Доступ виробників мінеральної та високогірної води до скляних пляшок для розливу води знач…