Главная Украина ДТЕК від початку війни відновив енергопостачання понад 1,1 млн споживачів – топменеджер
Украина - 6 дней назад

ДТЕК від початку війни відновив енергопостачання понад 1,1 млн споживачів – топменеджер

Компанія "ДТЕК" від початку війни відновила енергопостачання понад 1,1 млн споживачів, повідомив виконавчий директор компанії "ДТЕК" Дмитро Сахарук.

"За 57 днів війни лише наша компанія відновила електропостачання понад 1,1 млн споживачів", – сказав він на брифінгу в медіацентрі у Львові в п'ятницю.

За його словами, після деокупації активно відновлюється Київська область, де залишилося відновити енергопостачання трохи більше ніж 10% знеструмлених населених пунктів та третині споживачів.

"Наразі залишаються близько 60 населених пунктів та 60 тис. споживачів без світла. А починали ми два з половиною тижні тому (з моменту виведення військ РФ з області – ЕР) з 530 населених пунктів та майже 170 тисяч будинків без світла", – пояснив він.

Водночас Сахарук зазначив, що на територіях, де точаться активні бойові дії, кількість знеструмлених домогосподарств сягає 300 тисяч у 250 населених пунктах.

Він уточнив, що рівень пошкоджень енергоінфраструктури в областях з активними бойовими діями буде співмірний з показниками на Київщині.

"У Київській області було пошкоджено 1,6 тис. км мереж, 200 підстанцій практично знищено. Втрати в Донецькій, Луганській, Харківській областях будуть співмірні з Київською областю", — вважає Сахарук.

Він наголосив, що необхідні для відновлення енергетичної інфраструктури кошти вже обчислюються сотнями мільйонів доларів.

"Йдеться про сотні мільйонів доларів — це точно. Скільки конкретно, буде зрозуміло після повного огляду пошкоджень. У зонах бойових дій ми щодня відновлюємо, і щодня все ламається через обстріли", — зазначив топменеджер ДТЕК.

Водночас, за його словами, енергетики навіть у деокупованих районах наражаються на значні ризики з огляду на мінування територій.

"Одна наша група наїхала на міну, троє постраждалих, друга підірвалася під час спроби посунути дерево, що впало на лінію, воно було заміноване. Також постраждали троє", — описав ситуацію Сахарук.

Він додав, що вже 2,5 тис. працівників ДТЕК мобілізовані, і є загиблі під час виконання військових обов'язків.

Як повідомлялося, група "ДТЕК" (DTEK Group) – диверсифікований енергетичний холдинг, до складу якого входять шість бізнесів та корпоративний університет Academy DTEK. Підприємства групи "ДТЕК" виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, добувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергоресурсами на українському та зарубіжних ринках, розподіляють та постачають електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з енергоефективності та розвивають мережу.

У компаніях групи "ДТЕК" працює 56 тисяч людей.

100% від компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Может Заинтересовать

ЄБРР візьме 50% ризиків за новими договорами «ОТП Лізинг» в агрокомплексі на EUR19,5 млн

Європейський банк реконструкції та розвитку візьме на себе 50% ризиків за новими договорам…